کتاب حوادث آسانسور و گاز منتشر شد

کتاب حوادث آسانسور و گاز منتشر می شود

سلامت نیوز: انتشارات آزادوار با همکاری انجمن جامعه ایمن کشور کتابی با عنوان حوادث گاز و آسانسور منتشر کرد. نویسندگان این کتاب مهندس مجتبی رضایی، علی آزادواری و دکتر جواد نوفرستی و این کتاب درقطع رقعی انتشار خواهد یافت.
به گزارش سلامت نیوز هر ساله بسیاری از هموطنانمان در اثر حوادث مرتبط با گاز (مسمومیت، حریق و انفجار) و همچنین حوادث آسانسور و پله های برقی (سقوط در چاهک و …) متحمل خسارات جبران ناپذیر جانی و مالی می گردند.
این حوادث علاوه بر ضرر جانی و مالی برخی از هموطنان باعث گرفتاری عده ای دیگر از هموطنانمان تحت عناوین بازرسین گاز، آسانسور، مدیران تعمیرات و نگهداری و سایر اشخاص حقیقی و حقوقی مرتبط با پرونده های مذکور شده است.

بدیهی است حتی اگر قصور مهندس یا مجری لوله کشی گاز یا نگهدار و تعمیرکار آسانسور در این اتفاقات دخالت نداشته باشد بازهم مراجعات مکرر و ارائه دفاعیات وی یا وکیل قانونی آنها در جلسات دادرسی علاوه بر صرف زمان، هزینه های بسیار مالی و اجتماعی به همراه دارد. این درحالیست که بیمه ها با کسر فرانشیز که مبلغ کمی هم نخواهد بود با سنگ انداختن و بهانه های زیاد تمایلی به پرداخت مابقی آن خسارت هم ندارند.
از سوی دیگر دخالت و درگیری حوادث مرتبط با گاز و آسانسور همانطور که می دانید و در این کتاب هم می خوانیم به دو یا سه طرف مالک (استفاده کننده)، مجری و مهندس ناظر یا بازرس ختم نمی شود بلکه گاهی طرف های زیادی ازجمله ادارات و کارخانجات، شرکت ها و سازمان های خصوصی و دولتی نیز در یک اتفاق دخیل هستند که هزینه های زمانی و مالی (خصوصی یا بیت المال) بر دوش آن ها خواهد گذاشت.
سه دلیل فوق سبب این شد تا مجموعه ای از این حوادث و آشنایی با عوامل آن ها گردآوری گردد تا ضمن جلوگیری از وقوع آن ها، به هموطنان، همکاران شاغل در بخش گاز و آسانسور، مجریان، ادارات و مسئولین مختلف نیز کمک کند.

لا تعليق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما