صدور 500 گواهی استاندارد آسانسور در کرمانشاه

مدیر کل استاندارد استان کرمانشاه گفت: در سال 93 ازسوی این اداره بیش از 500 مجوز تایید ایمنی آسانسور در کرمانشاه صادر شد.
صدور 500 مجوز تایید ایمنی آسانسور در کرمانشاه

به گزارش پاک پرس، به نقل از روابط عمومی اداره کل استاندارد کرمانشاه، محمودرضا نیازی با اشاره به اینکه در سال 93، تعداد 524  مجوز برای تایید ایمنی آسانسورها از سوی اداره کل صادر شده اظهار داشت: هر آسانسوری که نصب می شود، می بایست تایید ایمنی و کیفیت را از اداره کل استاندارد دریافت کند.

نیازی با اشاره به اینکه در حال حاضر 23 شرکت نصاب آسانسور در استان کرمانشاه دارای پروانه طراحی و مونتاژ هستند ادامه داد: شرکت های نصاب آسانسور باید از طریق سامانه اینترنتی (Lift.isiri.org.ir)  اقدام به ثبت  درخواست بازرسی آسانسور نمایند .

وی با اشاره به اینکه بعضی از شرکت ها پروانه طراحی و مونتاژ از سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمانشاه دریافت نکرده­اند افزود: فعالیت این شرکت ها در استان خلاف قانون و از مردم خواست که از طریق شرکت هایی اقدام به نصب آسانسور کنند که در سایت اداره کل استاندارد کرمانشاه به آدرس (KERMANSHAH.ISIRI.ORG) معرفی شده اند.

نیازی بیان کرد: نظارت برشرکت های فروشنده آسانسور بر عهده سازمان محترم صنعت، معدن و تجارت است و با توجه به تعامل این سازمان امید است که، از فعالیت شرکت های نصاب بدون مجوز که تاکنون مشکلات زیادی را به دلیل عدم تعهدات خود مبنی بر تکمیل و استاندارد سازی آسانسور ها براي مردم استان به وجود آورده اند و همچنين موجب به وقفه افتادن روند تکیمل و تحویل آسانسور می شوند، جلوگیری به عمل آید.

وی در پایان یادآور شدند: اداره کل استاندارد پس از نصب آسانسور از طریق شرکت های بازرسی اقدام به بازرسی و تطبیق آسانسور نصب شده مطابق با استاندارد های ملی نموده و تاییدیه و ایمنی و کیفیت آن را صادر می کند.

لا تعليق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما